29.09.2013 22:52

29.9. 2013 TATRAN "A" – ZBROJOVKA 7:7 (3:2)

Sestava: Křeček, Faitz, Mládek, Procházka, Šulák, Jedlička, Lipovský, Svoboda, Evanžin

Góly: Mládek 3, Jedlička 2, Faitz, Evanžin

Na Zbrojováky jsme místo obvyklého systému 2-1-2 nasadili defenzivnější 2-3-0 proto, abychom se soupeřem nezačali hned od začátku závodit a naopak jsme chtěli počkat a otestovat jeho sílu. Kluci bohužel začali až příliš opatrně a bez zápalu takže jsme po pěti minutách prohrávali 0:2. Pak ale pochopili, že dnešní Zbrojovka je hratelná, začali lépe napadat, kombinovat a do přestávky se jim podařilo skóre otočit. Celkově v prvním poločase nebylo příliš šancí ani na jedné straně, výkon obou mančaftů působil mdle a bez náboje. Druhý poločas už se odehrával ve zcela jiném duchu. Kluci do něj šli s tím, že jestli budou mít někdy šanci proti Zbrojovce bodovat tak dnes je k tomu ta nejvhodnější příležitost. Během chvilky už jsme vedli o dva góly a směřovali k vítězství. Pak ovšem přišlo osm minut hrůzy kdy jsme polevili v koncentraci a naprosto zbytečnými začátečnickými chybami jsme nechali soupeře otočit skóre na 4:6. Hrálo se jako na houpačce, naši borci měli optickou převahu, trefili břevno, tyč, jeden gól jim neuznal nesmyslně rozhodčí a tak jsme ještě dvě minuty před koncem prohrávali 5:7. Heroickým výkonem v závěru jsme nakonec dvěma góly stihli alespoň vyrovnat a když jsme přečkali několik závarů před naší brankou v nastaveném čase, mohli jsme se radovat z remízy. Před zápasem bychom bod brali všemi deseti, pak jsme měli jednoznačně na to abychom vyhráli, potom jsme zase o dva góly prohrávali takže nakonec je remíza asi spravedlivá a zasloužená. Kluci zaslouží dík za bojovnost hlavně ve druhém poločase, předvedli několik vydařených akcí a také několik zbytečných chyb v obraně, které nás stály vítězství.Za zmínku stojí výkon Domči v brance, který předvedl řadu skvělých zákroků, ale rovněž daroval soupeři gól, který ho nakopl a nastartoval obrat ve skóre v náš neprospěch. Období před a po přestávce vyšlo Jeňovi. Jedno střídání, které odehrál v útoku, byl excelentní Mara Svoboda, v obraně to oddřeli téměř bezchybně Lipi a Mara Faitz. Filda měl pomalejší rozjezd, ale pak navázal na ty kvalitnější výkony z poslední doby. Jackiemu tentokrát chybělo střelecké štěstí, ale i tak byl vpředu cítit. Davča se netypicky důrazně prosadil střelecky a vyrovnal na 2:2, Peťa celý zápas oddřel a v poslední minutě dvěma góly strhl osud utkání alespoň k remíze.

Nejlepší hráči: Peťa, Jeňa, Lipi, Domča