SLOVAN "A" - TATRAN "A" (7.6.2013)

11.06.2013 11:44

Slovan A - TK A 8:4 /1:2/, střelci: Zatloukal, Aujeský, Toman, Faitz

sestava: v brance: Buchlovský, v poli: Aujeský, Faitz, Toman, Hyánek, Brabec, Valeš, Kvasnička,Zatloukal, Hampl, Formánek, nenominován: Bloudíček

Opět pár slovy k utkání - koncert promarněných gólových příležitostí a až příliš velkého se přizpůsobení nefotbalovosti soupeře !!!!!

Byť byli kluci varováni, že to ze strany soupeře to nebude žádný velký fotbal a že se nesmí tímto nechat strhnout, tak při shrnutí pohledu na celé utkání se právě tak bohužel stalo!!!

Zpět k průběhu zápasu. Hned od úvodu jdeme vpřed a zastřelujeme se na soupeřovu branku - Auli nad, Brabi hlavou BŘEVNO. Ve 3-tí minutě rychlá akce na pár doteků a stejně tak rychle ji Auli dokončuje přesnou střelou. Vedeme 1:0. V 6-té minutě Adam špatně vybíhá a je to 1:1!!!! V 9-té minutě akce jako přes kopírák dle prvního gólu, akorát je zakončujícím Faja - 2:1. A pak to "začíná", jsme jasně lepší: přímák Formeca-odhlavičkován, z autu Kvasňa hlavou - jen roh, po rohu střílí Kvasňa-vedle, střílí Brabi-chytá, pak znovu úřaduje 2xBrabi-vše chytá golman, Kuba střílí-chytá, Domča pěkně střílí levou-těsně NAD, přímák Faji-vedle..... a poločas je tu. Tolik potřebné zakončení pro klid ve hře a vytvoření si náskoku - ŽÁDNÉ..........

Druhou půli zahajujeme lehkou ztrátou míče Domčou na středu hřiště a inkasovaným gólem (v 16vteřině druhého poločasu!!!!!)- 2:2. A pokračujeme... V 28-mé minutě nedohrajeme přímý kop soupeře  a je to 2:3. Přichází na řadu sice naše snaha o hru, ale klukům to nejde. Výsledek: 38-má minuta a Adam chybuje  a je to 2:4. Vzápětí na to se Zatlec zdravě nas.... Uniká s míčem u nohy a snižuje na 3:4. Po něm pálí Brabi jen těsně vedle!!! Škoda... A pak přichází náš dvouminutový výpadek, kdy ve 43-tí minutě doslova jen hledíme jak si soupeř střílí, až to tam padne - 3:5, a vzápětí další chybou při bránění inkasujeme na 3:6. Sice ještě vybojujeme 3rohy, avšak z nich VůBEC NIC NEVYMYSLÍME!!!! Pak si 2x zopakujeme 43-tí minutu (v čase 47,40 a 48,20min.) - 3:8 - a o osudu našem i utkání JE ROZHODNUTO. Minutu před koncem ještě korigujeme, když se trefuje Domča. KONEC, KONEC, konec.... Prohráváme s beznadějně posledním týmem v naší skupině, jenž dostal od soupeřů přes 200gólů, fotbalovosti moc nepobral, z 10bodů si na nás "udělal" 6!!! a jenom nám a ještě jednomu soupeři dal více než 7gólů (mimochodem na podzim jsme s nimi také prohráli 6:7)............. Co dodat...

Jsem si vědom toho, že kluky stále hájím a doufám, že konečně předvedou, co umějí. A bude tomu tak i nadále!!!! (můžete do nás trenérů hučet jak chcete :-)) Když už to kluků "ladí", pak je to např. se Zbrojovkou či Spartou - kdy vyhrát moc nejde. Ale i z toho je třeba mít radost!!!!! Stále věřím, že kvality u kluků jsou, jen je třeba je z nich dostat a hlavně je stmelit ve hře pro CELÝ tým. Samotnému to nikomu, a s přechodem na větší hřiště do mladších žáků už vůbec ne, to rozhodně nepůjde!!!!!!! Tak nezoufejte, koneckonců se kluci stále fotbalu učí, a přijďte jim (a HLAVNÉ TRENÉRůM!!!) "vlít" svoji podporou další síly, tentokrát již v posledním utkání sezóny - v úterý 11.6.2013 od 16-hod., doma se Svratkou.

za trenéry: Michael Votoupal